Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sex u guzu
Pet Jun 15, 2012 5:14 pm od Marlena

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković (online)
Pet Jul 22, 2011 10:32 pm od UzvodnaPirana

» Najlepsi citati
Pon Dec 06, 2010 9:43 pm od bokitalinda

» Kaladont...moja omiljena zabava
Pet Avg 21, 2009 6:13 am od Teo

» Parče neTa...za sve one koji zele da upisu nesto licno a nemaju gde...
Pet Avg 21, 2009 5:49 am od Teo

» Nova adresa
Sre Avg 05, 2009 2:58 am od Nena412

» Društvene igre
Sre Jul 22, 2009 3:56 am od Debilko

» Dobrodošli
Čet Jul 16, 2009 4:36 am od sistem33

» IN MEMORIAM- TOSE PROESKI 1981-2007
Pet Jun 12, 2009 4:10 pm od Adri

» Nedostaje mi....
Sub Maj 30, 2009 4:21 pm od Adri

Vaša Reklama

FK Partizan Forum

Sajt navijača srbije

Radio x-plode

Sekte-rak na kozi jedne nacije
SAT

Knjiga i mi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

knjiga i mi

Počalji od Gost taj Pon Sep 15, 2008 7:38 pm

sigurno vam je neka knjiga ostala u secanj,neku bi ste da procitate.verujem da ce ovde biti mnogo clanova a samim tim i citalaca dobre knjige.

sta je bolje doziveti film ili knjigu istoimenu?
koja knjiga je ostavila na vas jak utisak. jednostavno prosirimo spektrum ako nece nama trebati trebace nasoj deci. cheers

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Knjiga i mi

Počalji od Sam Hall taj Uto Sep 16, 2008 10:58 pm

Na mene su i knjiga i film "Stardust" ostavili odlican utisak..
Mišel Fajfer i Robert deNiro su odigrali sjajne uloge...film se , ja mislim jos daje u bioskopima,a knjigu je napisao Nil Gejmen

Poslednji izmenio Sam Hall dana Uto Sep 23, 2008 4:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pogresno ime autora knjige)

Sam Hall
urednik
urednik

Muški
Broj poruka : 362
Godina : 43
Raspoloženje : workin` for a livin`
Datum upisa : 15.09.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Sep 17, 2008 9:48 pm

put kojim se redje ide.probajte jeste malo teka ali poucna

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paloma taj Pet Sep 19, 2008 11:27 pm

Horhe Molist

PRSTEN

Kristina, perspektivni njujorški advokat, pomalo nadmena i uobražena, za svoj dvadeset sedmi rođendan na poklon dobija dva prstena.

Prvi, verenički prsten s velikim dijamantom, dobija od bogatog berzanskog posrednika, dok drugi, tajanstveni starinski prsten, dobija od nepoznatog pošiljaoca. Ona prihvata oba, ne znajući da su nespojivi. Prsten s crvenim rubinom vodi je u pustolovinu koja će je naučiti životu, ljubavi i smrti, dati joj nezaboravan nauk što će joj zauvek izmeniti sudbinu i pogled na svet.

Kristina u Barseloni započinje obilazak obala Sredozemlja, vraćajući se u prošlost, otkrivajući tragičnu sudbinu poslednjeg templara.

Paloma
vredna članica
vredna članica

Ženski
Broj poruka : 979
Raspoloženje : zavisi od situacije

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paloma taj Pet Sep 19, 2008 11:30 pm

Ildefonso Falkones

Katedrala na moru

O knjizi
Arnau Estanjol, sin odbeglog kmeta, mukotrpno krči sebi put ka slobodi i uspehu. Od amalina koji na leđima prenosi teško kamenje za izgradnju veličanstvene katedrale Santa Marija, Arnau dostiže neslućene visine i postaje jedan od najmoćnijih ljudi Barselone. No to je trnovit put na kome će pretrpeti strahovite udarce sudbine – gubitak i izdaju onih koji su mu najdraži.

Kada se zbog zabranjenog prijateljstva s Jevrejima nađe u kandžama zloglasne španske inkvizicije, Arnau će se suočiti sa Žoanom, najboljim prijateljem i usvojenim bratom. Šta će prevagnuti – verski žar ili bratska ljubav?

Španska inkvizicija, spletke, izdaja i osveta, ali i ljubav i strast i bezuslovno prijateljstvo – sve je to isprepleteno u ovoj neverovatnoj priči o čoveku koji nikad nije zaboravio svoje korene

Paloma
vredna članica
vredna članica

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paloma taj Pet Sep 19, 2008 11:34 pm

DESET HILJADA LJUBAVNIKA

Edit Ravel

Ne secam se da skoro procitala knjigu u kojoj sam postala svesna nekih stvari kao sto je slucaj sa ovom. Ova knjiga ce vam krajnje nenametljivo pokazati kako je za ljubav potrebno malo i kako kad sretnete osobu svog zivota sve sto je do tada bilo nestaje. Ni opasnost ni sukobi u danasnjem svetu nisu bili prepreka jednoj ljubavi, strasti koja je bila tako jednostavna, a tako jaka. Nekada cete imati utisak da osecate tu jaku emociju ovo dvoje mladih, da i vi uzivate u malim stvarima kao i oni. Pokazace vam da upravo one cine zivot i da su te stvari svuda oko nas a da mi treba da uzivamo u njima. Jer, nikada ne znamo kada ce sve to prestati. Ova knjiga ce vas poneti, imacete utisak da ste cudesni posmatrac svega toga a zapravo cete tako postati i svedok njenog tragicnog zavrsetka. Zavrsetka jedne ljubavi koja prevazilazi i prostor i vreme.

Paloma
vredna članica
vredna članica

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od damma taj Uto Sep 23, 2008 1:01 am

KAMILA KROZ IGLENE USHI

Efraim Kishon
Toplo preporuchujem ovu knjigu koja je inache sastavljena od satirichnih pricha.U hladno vreme zaista moze da Vas nasmeje i da Vam pomogne da na jedan sasvim novi nachin sagledate situcije u kojima smo svi se bar jednom nashli u zivotu.Nije vazno kojim jezikom govorite vazno je da e razumete..

damma
nije više član
nije više član

Ženski
Broj poruka : 229
Datum upisa : 20.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZezaM taj Uto Sep 23, 2008 1:33 am

damma cita Kishona ...

lepo, bas lepo Smile

Nemam omiljenu knjigu. Puno citam i to vec godinama, od klasika pa do beletristike...
Evo poslednja : Han Suyin - Dok zora ne svane

ZezaM
član
član

Muški
Broj poruka : 11
Datum upisa : 18.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od morticia_addams taj Čet Sep 25, 2008 9:56 pm

"idi,vreme je "-marija jovanovic..sjajna knjiga..

morticia_addams
član
član

Ženski
Broj poruka : 17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sam Hall taj Pet Sep 26, 2008 12:28 am

Svetislav Basara "Uspon i pad Parkinsonove bolesti"

meni se svidja njegov humor tipa ,izjava meseca:"Alkohol ne sme da trpi zbog posla." Smile

Sam Hall
urednik
urednik

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paloma taj Pet Okt 03, 2008 11:30 pm

SVETKOVINA RUŽA

Indu Sundaresan

Ljubavna priča o caru Džahangiru i Mehrunisi, otpočeta u Dvadesetoj supruzi, nastavlja se u uzbudljivom novom romanu Indu Sundaresan.

Car Džahagir, vladar Mogulskog carstva u Indiji u sedamnaestom veku, ponovo se oženio, po dvadeseti put. Ali, Mehrunisa je drugačija od ostalih supruga. Ovoga puta car se oženio iz ljubavi, sedamnaest je godina čekao tu svoju nevestu, i neki se na carskom dvoru brinu da bi Mehrunisa mogla upravljati njihovom budućnošću.

Njihove brige imaju osnova. Mehrunisa, ili Nur Džahan (“Svetlost sveta”) kako ju je nazvao muž, uskoro postaje najmoćnija žena u Mogulskom carstvu. Počinje da vlada nalazeći se iza haremskog zida, obrazuje huntu - savez sa ocem, bratom i pastorkom, princom Huremom. Mehrunisin uticaj izaziva zavist i spletkarenje te, uporedo s pucanjem porodičnih veza usled izgona, ratova, brakova, i utamničenja, tako i nekad moćna Mehrunisa ostaje opasno ranjiva.

Svetkovina ruža je roman egzotičan, čulan, epski po obuhvatu, i prelepo napisan - još jedan dokaz bogatog talenta i mašte Indu Sundaresan.

Paloma
vredna članica
vredna članica

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paloma taj Pet Okt 03, 2008 11:33 pm

SAMARKAND

Amin Maluf

"A sada, prošetaj pogledom po Samarkandu! Nije li taj grad kralj Zemlje? Ponosit, iznad svih gradova, a u njegovim rukama njihove sudbine?"
Edgar Alan Po

Samarkand, to je Persija Omara Hajama, pesnika vina, slobodnog mislioca, genijalnog astronoma, ali i Persija Hasana Sabaha, osnivača reda asasina, najstrašnije sekte u Istoriji.

Samarkand, to je Orijent XIX veka i početka XX, putovanje u svet u kom su snovi o slobodi oduvek uspevali da odole utvarama.

Samarkand, to je pustolovina jednog rukopisa nastalog u XI veku, izgubljenog prilikom mongolskih upada i ponovo pronađenog šest vekova kasnije.

Još jednom, vodeći nas putem svile kroz najzanosnije gradove Azije, Amin Maluf nas oduševljava svojim izvanrednim pripovedačkim darom.

Amin Maluf je danas jedan od najznačajnijih svetskih pisaca. Njegova prva knjiga, Krstaški ratovi viđeni očima Arapa, već je postala klasično delo.

Paloma
vredna članica
vredna članica

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Sedam vrsta dvosmislenosti ...Elliot Perlman

Počalji od Nena412 taj Ned Okt 12, 2008 11:28 pm

Simon, cenjeni ucitelj trenutno bez posla.Jedno posle podne bez da ista da naslutiti njegov gest, kidnapuje decaka posle skole....Malog decaka u ciju je majku bio zaljubljen 10 godina ranije...

Nasla sam samo veoma los prevod, pa sam radije prevela francuski uvod.Jedan dogadjaj vidjen iz vise uglova..Knjiga koju sam citala vise puta sa istim uzivanjem.

Elliot Perlman je poznatiji po " Three Dollars"

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski
Broj poruka : 1849
Godina : 45
Poso/dokolice : Slatkorečivi savetnik :)
Raspoloženje : uvek za :)
Datum upisa : 14.09.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.upoznavanje-druzenje-chat.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od damma taj Pon Okt 13, 2008 8:41 pm

MUSKARCI SU PEDERI....ZENE SU KURVE...
Zanimljiv pogled na musko zenske odnose nudi Vedrana Ruden...treba prochitati iz znatizelje...kako gledamo suprotni pol...

damma
nije više član
nije više član

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od damma taj Sre Okt 22, 2008 9:35 pm

Sve sto treba da znam naucio sam jos u vrticu
Robert Fulghum

Neobicne misli o sasvim obicnim stvarima... yes

Poslednji izmenio Nena412 dana Sre Okt 22, 2008 11:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : ovako si htela?)

damma
nije više član
nije više član

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paloma taj Ned Dec 14, 2008 1:39 pm

Bari Ansvort

RUBIN U NJENOM PUPKU

Rubin u njenom pupku je čaroban, čulan, i veoma potresan roman. Pomaže nam da razumemo savremeni svet, što je teško postići. Bari Ansvort je majstor za pisanje istorijskih romana bogatih detaljima, a ovde je u vrhunskoj formi.

Paloma
vredna članica
vredna članica

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Fama o biciklistima

Počalji od Sam Hall taj Pon Jan 05, 2009 3:37 pm

• "Ne shvatam kako neko odbija da povjeruje da je Spasitelj pretvorio vodu u vino.
    Danas je rašireno nevjerovanje da je na svadbi u Kani voda bila
    pretvorena u najfinije vino, na žalost i među alkoholičarima, što je za
    žaljenje jer, čak i mi imamo sposobnost preobražavanja stvari, naravno
    nagore, jer smo pali. Mi vino preobražavamo, alhemijski, u tečnost
    nedostojnu imenovanja na ovom mjestu."

Svetislav Basara

Sam Hall
urednik
urednik

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paloma taj Pet Jan 23, 2009 12:05 pm

Džin Sason

Kćeri princeze Sultane

Ova knjiga nastavlja priču o princezi Sultani, njenim kćerima i drugim ženama koje one lično poznaju. Sada, princeza i Džin Sason usmeravaju priču na Sultanine dve kćeri u adolescentskom dobu, Mahu i Amani. Kao druga generacija članova kraljevske porodice koja se obogatila od naftnog bogatstva Saudijske Arabije, Maha i Amani nikada nisu upoznale bedu koju su svi stanovnici Saudijske Arabije iskusili pre nego što je nafta otkrivena. Sultanine kćeri okružene su neverovatnim bogatstvom i luksuzom od dana kada su se rodile, i to uzimaju zdravo za gotovo. Ipak, budući da im je nametnut nepodnošljiv način života prepun ograničenja, Maha i Amani reaguju jednako očajnički. Otvoreno i skromno, Sultana deli radost, razočaranje i mračne periode strahovanja materinstva i braka u Saudijskoj Arabiji. Detaljno govori o poteškoćama koje su neraskidivo povezane sa odgajanjem ženske dece u jednom takvom društvu prepunom zabrana, i otkriva svoje najintimnije tajne. Dirljiva i lična, priča Kćeri princeze Sultane ponovo prebrojava svakodnevne borbe jedne žene koja želi da obezbedi slobodu za sebe i sledeće generacije. I pored toga što su njeni uspesi skromni, uspela je da pomeri granice ponašanja u braku i majčinstvu i otvorila vrata za spore ali moguće promene za žene u svojoj zemlji

Paloma
vredna članica
vredna članica

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:02 pm

Sponsored content