Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sex u guzu
Pet Jun 15, 2012 5:14 pm od Marlena

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković (online)
Pet Jul 22, 2011 10:32 pm od UzvodnaPirana

» Najlepsi citati
Pon Dec 06, 2010 9:43 pm od bokitalinda

» Kaladont...moja omiljena zabava
Pet Avg 21, 2009 6:13 am od Teo

» Parče neTa...za sve one koji zele da upisu nesto licno a nemaju gde...
Pet Avg 21, 2009 5:49 am od Teo

» Nova adresa
Sre Avg 05, 2009 2:58 am od Nena412

» Društvene igre
Sre Jul 22, 2009 3:56 am od Debilko

» Dobrodošli
Čet Jul 16, 2009 4:36 am od sistem33

» IN MEMORIAM- TOSE PROESKI 1981-2007
Pet Jun 12, 2009 4:10 pm od Adri

» Nedostaje mi....
Sub Maj 30, 2009 4:21 pm od Adri

Vaša Reklama

FK Partizan Forum

Sajt navijača srbije

Radio x-plode

Sekte-rak na kozi jedne nacije
SAT

Sekte - rak rana

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Sekte - rak rana

Počalji od Nena412 taj Pon Nov 10, 2008 11:44 am

Sekta (od latinskog secta, pravac, sledba, i sequi, slediti, pod uticaju latinskog secare, seći, odvajati) je izdvojena ili zatvorena grupa ljudi koja čvrsto sledi svoja načela. Najčešće se sekta formira nasuprot osnovnoj grupi iz koje je potekla, razvijajući učenje, koje je po uverenju članova sekte, ispravnije u odnosu na koncept osnovne grupe. Za sve članove sekte karakteristično je da imaju čvrstu organizaciju, rituale koji su obavezni i po čemu su unikatni. U jednom broju monoteističkih religiija svako odstupanje od proklamovanih dogmi proglašava se sektom.

U početku sekta je bila neutralni pojam za jednu manjinsku grupu koja bi dolazila u konflikt sa većinom. Najčešće pojam se koristio u antičkim filozofskim krugovima, opisajući manje filozofske grupe. U tom smislu i rano hrišćanstvo može da se razume kao sekta unutar judaizma.

U srednjem veku pojam se razvio u izraz za jeretičke grupe koje su se odvajale od većinske Crkve. U moderno doba se pod sektama najčešće podrazumevaju zatvorene verske grupe, odnosno kultovi.

Karakteristike koje se danas obično vezuju za sekte jesu na primer:

* ograničenje lične slobode članova,
* povreda lične slobode odnosno ljudskih prava unutar grupe,
* eksploatacija članova (npr. nagovaranje na prevelike priloge, besplatni rad ili uz minimalnu platu),
* seksualno iskorišćenje ili zlouspostavljenje,
* kultovi ličnosti oko vođa,
* odvajanje članova od porodice i prijatelja,
* ometanje članovima prilaz obrazovanju, lekarskoj pomoći ili ljudima izvan grupe itd.

(izvor Wikipedia)

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski
Broj poruka : 1849
Godina : 45
Poso/dokolice : Slatkorečivi savetnik :)
Raspoloženje : uvek za :)
Datum upisa : 14.09.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.upoznavanje-druzenje-chat.com

Nazad na vrh Ići dole

Sajentologija

Počalji od Nena412 taj Pon Nov 10, 2008 12:41 pm

SAJENTOLOGIJA

U SAD krajem 19tog veka rodio se Ron Hubbard.Kao svaki kreten sa tog podnevlja pristupio je mornarici u kojoj od dosade počinje da piše romane naučne fantastike.Jednog dana pada čoveku na pamet da napiše religiju.Bio bi samo jedan u nizu da se ona ne sastoji od sledeće priče: lord Zeenu je bio svemirska propalica,nakon što bi uništio planetu zarobio bi poslednjeg prpadnika rase sa te planete.Kada je uništio praktično sve planete Zeenu je sleteo na zemlju, koju su naseljavali tada još čovekoliki majmuni, sa brojnim zamrznutim zadnjim pripadnicima rasa.Zeenu ih baca u vulkane Havaja ali njihove duše počeše da se dižu u nebesa,ali Zeenu je i to predvideo.Stvorio je veliku napravu za hvatanje duša u kojim bi im puštao sate i sate materjala koji ispira um.Kada bi pustio duše iz naprave one bi lutale dok ne bi našle ljudsko telo u koje mogu da se nasele.Kada nasele telo organizam obuhvataju strah, konfuzija i psihički problemi u opšte.
Da bi pristupio ovoj crkveno-svemirskoj zajednici treba ti 100USD.Kada platš članarinu vode te u sobu u kojoj se nalazi E-metar.To je sprava koja ispira mozak tako što se rukama drži za nešto slično elektrodama i govori se o prošlim dogadjajima u životu i dok govoriš kroz tebe prolaze neke vibracije koje uništavaju centralni nervni sistem,navodno meri E-level meru snage duše u tebi.Takodje Hubbard-ov izum.

Mnoge poznate ličnosti Holivuda kupile su ovu priču
Tom Cruise
John Travolta
Nicol Kiddman
...

(Izvor Vujaklija)

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sekte - rak rana

Počalji od jesenjin taj Uto Nov 11, 2008 12:05 am

Dokoni ljudi , sve imaju , još samo da postanu sveci .
Koliko li to košta u SAD ?
Ma , bre joint

jesenjin
urednik
urednik

Muški
Broj poruka : 120

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nena412 taj Uto Nov 11, 2008 1:25 am

Nemam pojma...to me i ne brine.Sve što je preko bare i nije srpsko nemora ni da postoji ako se mene pita.Srećom te mene niko ništa ne pita. Very Happy

Na ovoj temi sam htela da opišem i nabrojim što više sekti. Mislim da je to zaista jedno veliko zlo protiv koga se treba boriti svim sredstvima.Informisanje je već odličan početak.
Lično imam iskustva samo sa Jehovinim svedocima koje sam x puta jedva otkačila.Toliko su fini i ljubazni da je čoveku prvih 50 puta prosto neprijatno al 51 put je KRAJ-THE END-FINI-BASTA....
Niko nema pravo da me iz nedelje u nedelju budi ujutru i davi kojekakvim pričama, zatrpava sanduče kulama stražarama ili kako već zovu te svoje brošure koje im
služe za ispiranje mozga ljudima koji su ionako već u nekoj frci.

stop

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jesenjin taj Pet Nov 14, 2008 12:57 am

Pošalji ti njih lepo kod mene sledeći put da ih je preslišam .
Šalim se , naravno . Znam da su na svoj fini i ljubazni način naj-uprniji , naj -agilniji i naj-agresivniji agitatori koji idu od vrata do vrata .
Čudim se kako nisu postavili po jednog agitatora ispred svake zgrade pa da nas kao hajduci presreću i noću . A , koliko ih još ima !

jesenjin
urednik
urednik

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nena412 taj Pet Nov 14, 2008 1:32 am

E drago mi je ako tu nisu. Ovde u Lux-u stoje na ulici satima na jednom mestu
sa svojim brošurama.No to me manje iritira.Moja kućica moja slobodica i tu zaista nemam milosti više. Mislim da su shvatili. lol!

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jesenjin taj Sub Nov 15, 2008 1:47 am

DVA BRATA

Dva brata, jedan neženja a drugi oženjen, imali su imanje na plodnoj zemlji, s velikim prinosima žita. Svaki od njih dvojice dobijao je polovinu žetve.
U početku, sve je išlo kako treba. Zatim, malo po malo, oženjeni brat počeo je iznenada da se budi noću i misli: »Ovako nije pravo. Moj brat nije oženjen i uzima pola žetve. Ja imam ženu i petoro dece, ne moram da brinem u starosti. Ali ko će se starati o mom bratu kad ostari? On bi morao više da odvaja za budućnost nego šio to sada čini; logično je da su njegove potrebe veće od mojih«.
I, razmišljajući tako, ustajao je iz kreveta, krišom odlazio u kuću svoga brata i praznio džak žita u njegov ambar.
Ali, i neženja je počeo da se budi noću i govori u sebi: »Ovako dalje ne ide. Moj brat ima ženu i petoro dece, a dobija polovinu prinosa. Ja izdržavam samo sebe. Zar je pravo da moj siroti brat, kome očigledno treba više od mene, dobija isto koliko i ja?« I tako, ustajao je iz kreveta i nosio džak žita u ambar svoga brata.
Jedne noći, ustali su u isto vreme i tako se sreli, svaki sa džakom žita na leđima!
Posle mnogo godina, kad su već umrli, doznalo se za njihovu priču. I tako, kad su njihovi sugrađani resili da sagrade hram, odabrali su mesto na kome su se dva brata susrela, jer, po njima, nije bilo svetijeg mesta u čitavom kraju.
Razlika u religiji nije u tome ko održava kult ili ga ne održava, već ko voli a ko ne voli.

jesenjin
urednik
urednik

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jesenjin taj Sub Nov 15, 2008 2:00 am

Jedan ateista pao je s litice i, dok se kotrljao niz strminu, uspeo je da se uhvati za granu nekog žbuna, i tako ostao između neba i stena u dubini provalije, svestan da neće još dugo izdržati. Tada mu je sinula ideja.
»Bože!« prodrao se iz sveg glasa. Tišina. Nije bilo odgovora.
»Bože!« ponovo se kriknuo. »Ako postojiš, spasi me i obećavam da ću verovati u tebe, a učiću i druge da veruju.«
Duboki glas odjeknuo je kroz ponor: »Tako svi govore kad su u nevolji«.
»Ne, Bože, ne!« dreknuo je, ohrabren. »Ja nisam kao drugi. Zar ne vidiš da sam već počeo da verujem, jer uspeo sam da ti čujem glas? Treba samo da me spaseš i zazivaću tvoje ime do na kraj sveta!«
»Dobro«, rekao je glas. »Spasiču te. Pusti granu.« »Da pustim granu?« dreknuo je čovek u pometnji. »Nisam valjda lud!«

Priča se, kad je Moj sije bacio svoj štap u Crveno more, da nije došlo do očekivanog čuda. Tek kada je prvi čovek skočio u talase, more se otvorilo na dve strane da propusti jevrejski narod.

jesenjin
urednik
urednik

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tatjana1512 taj Ned Nov 16, 2008 5:25 pm

Nemam pojma...to me i ne brine.Sve što je preko bare i nije srpsko nemora ni da postoji ako se mene pita.Srećom te mene niko ništa ne pita.

Na ovoj temi sam htela da opišem i nabrojim što više sekti. Mislim da je to zaista jedno veliko zlo protiv koga se treba boriti svim sredstvima.Informisanje je već odličan početak.
Lično imam iskustva samo sa Jehovinim svedocima koje sam x puta jedva otkačila.Toliko su fini i ljubazni da je čoveku prvih 50 puta prosto neprijatno al 51 put je KRAJ-THE END-FINI-BASTA....
Niko nema pravo da me iz nedelje u nedelju budi ujutru i davi kojekakvim pričama, zatrpava sanduče kulama stražarama ili kako već zovu te svoje brošure koje im
služe za ispiranje mozga ljudima koji su ionako već u nekoj frci.

Ti si uvek najbolje znala da im kazes da ne dolaze cheers ne znam sta si im jednom rekla ali secam se da od onda godinama nisu bili lol!

tatjana1512
član
član

Ženski
Broj poruka : 24
Godina : 35
Raspoloženje : Uzasno ;o)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tatjana1512 taj Ned Nov 16, 2008 5:46 pm

Sto se tice Tom Cruise citala sam knjigu kako je on postao jedan od glavnih ''scientologist'' stvarno cudna sekta zato ga je Nicole Kidman napustila a decu koju su on in ona usvojli nekontaktiraju vise snjom on im brani i normalno idu u ''scientologist school'' U knjizi pise isto da su mu oni izabrali zenu (Katie Homes) zato sto je naivna i da ce je lako nagovoriti da postane isto clan sekte.

tatjana1512
član
član

Ženski
Broj poruka : 24
Godina : 35
Raspoloženje : Uzasno ;o)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content