Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sex u guzu
Pet Jun 15, 2012 5:14 pm od Marlena

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković (online)
Pet Jul 22, 2011 10:32 pm od UzvodnaPirana

» Najlepsi citati
Pon Dec 06, 2010 9:43 pm od bokitalinda

» Kaladont...moja omiljena zabava
Pet Avg 21, 2009 6:13 am od Teo

» Parče neTa...za sve one koji zele da upisu nesto licno a nemaju gde...
Pet Avg 21, 2009 5:49 am od Teo

» Nova adresa
Sre Avg 05, 2009 2:58 am od Nena412

» Društvene igre
Sre Jul 22, 2009 3:56 am od Debilko

» Dobrodošli
Čet Jul 16, 2009 4:36 am od sistem33

» IN MEMORIAM- TOSE PROESKI 1981-2007
Pet Jun 12, 2009 4:10 pm od Adri

» Nedostaje mi....
Sub Maj 30, 2009 4:21 pm od Adri

Vaša Reklama

FK Partizan Forum

Sajt navijača srbije

Radio x-plode

Sekte-rak na kozi jedne nacije
SAT

Trece oko....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Trece oko....

Počalji od Nena412 taj Čet Okt 16, 2008 2:43 pm

Ovaj forum nije dobio naziv po casopisu vec po knjizi "Trece oko" od T. Lobsang Rampa.
Da li ste citali njega ili nesto iz te oblasti?
Sta mislite o meditaciji i autosugestiji?

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski
Broj poruka : 1849
Godina : 45
Poso/dokolice : Slatkorečivi savetnik :)
Raspoloženje : uvek za :)
Datum upisa : 14.09.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.upoznavanje-druzenje-chat.com

Nazad na vrh Ići dole

Re: Trece oko....

Počalji od Nena412 taj Čet Okt 23, 2008 12:04 am

Glava VII

OTVARANJE TRECEG OKA

Stize i moj rodjendan.Bio je to dan slobode, bez casova i sluzenja u crkvi.Jos u zoru, Lama Mingyar Dondup mi je rekao:
-Zabavljaj se lepo, Lobsang, veceras cemo doci po tebe.
Kako je bilo prijatno dokoliciti, opruzen na suncu....Krovovi Potale blistali su pod mojim
ocima.Iza mene, plavicaste vode Norbu Lingua budile su zelju da zaveslam u koznom camcu.Na jugu, mogao sam da posmatram grupu trgovaca koji su splavom prelazili Kyi Chu.Kako taj dan brzo prodje !
Dan se ugasi i naidje vece.Odoh u jednu malu sobu iz koje vise nisam smeo da izlazim.Valjane cizme tiho zasumise plocicama hodnika i u moju sobu udjose trojica Lama visokog reda.Oni mi stavise preko cela oblogu od trava koju dobro pricvrstise zavojem.Ponovo su dosli kod mene tek mnogo kasnije te veceri.Skidose mi oblogu sa cela koje oprase i dobro izbrisase.Jedan Lama, herkulovskog rasta, sede iza mene i uze mi glavu medju kolena.Drugi otvori kutiju iz koje izvadi neki instrument od sjajnog celika.Taj instrument je licio na silo, s tom razlikom sto je kod Lame umesto da bude zaokrugljeno, bilo u obliku "U" i sto mu je vrh bio fino nazupcen.Posto ga osmotri, Lama ga nadnese nad plamen da ga sterilizuje.
-Operacija ce biti bolna - rece mi moj ucitelj uzimajuci me za ruke - i neophodno je da budes sasvim priseban.Nece trajati dugo.Prema tome,potrudi se da ostanes sto mirniji.
Pred ocima sam imao pravu zbirku instrumenata i kolekciju nekakvih travnatih losiona."E moj decko", pomislih "ovi ce te srediti kako god okrenes ...Tu ne mozes nista, sem da ostanes miran".
Lama koji je drzao silo, baci pogled prema ostalima:
-Spremni ? Da krenemo, sunce je taman zaslo.
On prisloni nazupceni vrh na sredinu mog cela i poce da svrdla.Za trenutak mi se ucini kao da me ubada trn.Vreme prestade da tece.Vrh probi kozu i udje u meso ne zadajuci mi neki bol, ali kad nalete na kost,oseti se lagan udar.Kaludjer pojaca pritisak, vrteci neprestano instrument da bi zubici mogli da probiju ceonu kost.Bol nije bio ostar, samo obican, pritisak pracen potmulin tistanjem.Nisam se ni makao, jer me je Lama M.Dondup posmatrao; pre bih ispustio dusu nego da se maknem ili jauknem.Imao je poverenje u mene kao sto sam i ja imao u njega, i znao sam da samo moze biti u pravu kad nesto radi ili govori.On je nadgledao operaciju izbliza; samo je lako zatezanje u uglovima usana odavalo njegovu duhovnu napetost.
Odjednom, zacu se lagano krckanje: vrh bese usao u kost.Lama-hirurg, koji je bio na oprezu, smesta prestade da pritiska.Cvrsto je drzao drsku, dok mu moj ucitielj doda komad veoma tvrdog drveta, besprekorne cistoce, obradjenog na plamenu i travama da bi dobio cvrstinu celika.On zavuce taj komad u ono "U" na silu i progura ga do mesta gde je bila nacinjena rupa na mom celu.Zatim se pomeri malo u stranu da bi moj ucitelj mogao da stane prema meni; na njegov znak, uz beskrajnu opreznost, on poce da zavlaci stapic sve dublje u moju glavu.Odjednom me zahvati cudno osecanje kao da me neko bocka, kao da mi golica koren nosa.To osecanje nestade i postadoh svestan nekakvih laganih mirisa koje nisam mogao tacno oznaciti.Onda nestadose i ti mirisi, i meni se ucini kao da nalezem na neku savitljivu koprenu ili kao da ona naleze na mene.
Odjednom zaslepi neki bljesak.

nastavak sledi..

Poslednji izmenio Nena412 dana Čet Okt 23, 2008 1:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nena412 taj Čet Okt 23, 2008 12:45 am

- Dosta ! - naredi Lama M. Dondup.
Jedan trenutak je bol bio intezivan, palio kao belo usijanje.Onda postade slabiji, ugasi se i smenise ga raznobojne cipke i sjajne dimne kugle.Metalni instrument bese izvadjen.Drveni odlomak je trebalo da ostane na tom mestu dve ili tri nedelje, koje cu ja provesti u toj sobici uronuloj u gotovo potpunu pomracinu.Nikome nece biti dozvoljeno da me vidi, izuzimajuci trojicu Lama, koji ce, dan za danom, nastavljati da brinu o mom obrazovanju.Sve dok ne bude izvucen taj komad drveta, za hranu i pice dobijacu taman toliko da mogu preziveti.
-Sad si jedan od nasih, Lobsang - rece mi moj ucitelj, u trenutku kad su mi glavu obmotavali zavojem da bi pridrzao drvo. - Do kraja zivota videces ljude kakvi jesu, a ne kako samo izgledaju.

tri nedelje kasnije...

Jednim od instrumenata, Lama koji je obavio operaciju uhvati vrh drveta.Snazan trzaj, i sve je bilo gotovo; komad drveta bio je izvucen iz moje glave.Lama M. Dundop stavi onda oblogu od trava i pokaza mi drvo koje bese postalo crno kao ebanovina.Lama - hirurg se zatim okrenu prema malom zaristu na kojem spali razlicite vrste tamjana.Dim od drveta pomesan s dimom od tamjana izvi se prema tavanu; bio je zavrsen prvi deo mog posvecivanja.
Te noci, kovitlac misli pritiskao mi je je glavu dok sam se uspavljivao: kako ce mi izgledati Tzu kad moje vidjenje ljudi vise nije isto?A moji otac i majka,kakvim ce mi se oni ciniti? Toliko pitanja, koja su za trenutak morala ostati bez odgovora...

Lame se vrastie sutradan i slozise se da mogu nazad medju drugove, ali da cu polovinu vremena provoditi sa lamom M.Dundupom koji ce pomocu nekih metoda ubrzati moje obrazovanje.
Ali ja sam u tom tom trenutku mislio samo na jelo ! Osamnest dana sam bio na smanjenoj porciji i sada sam racunao da to nadoknadim.Rastadoh se , dakle , zurno od lama, samo sa tom jednom misli u glavi.Ali u hodniku spazih neku siluetu okruzenu plavicastim dimom u kome su titrale jarko crvene tackice.Zajaukah od straha i uleteh nazad u sobu....

- Neki covek gori u hodniku !! - rekoh ja.
Lama Dundop prosto izlete.Ali kad se vratio, smesio se.

- Lobsang - rece mi on - to je obican cistac koji se nesto naljutio.Njegova aura je kao plavicast dim jer nije mnogo obrazovan.Crvene tackice, to su njegove misli.Mozes slobodno da podjes po tu hranu do koje ti je toliko stalo.
Bilo je to fascinantno iskutsvo videti ponovo sve one decake za koje sam mislio da ih tako dobro poznajem, a koje nisam uopste poznavao.Trebalo je samo da ih gledam da bih procitao njihove prave misli, istinsku privrzenost, ljubomoru ili ravnodusnost koju su imali prema meni.
ima jos malo...

Poslednji put izmenio Nena412 dana Čet Okt 23, 2008 1:21 am, izmenio ukupno 2 puta

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nena412 taj Čet Okt 23, 2008 1:17 am

Nije bilo dovoljno videti samo boju da bi se sve znalo; trebalo je takodje nauciti kako se one tumace.
U tu svrhu moj ucitelj i ja hvatatli smo neko mirno mesto odakle smo mogli da posmatramo ljude koji su ulazili na glavnu kapiju.

- Lobsang - govorio mi je Lama m. Dondup - gledaj ovoga sto dolazi....Vidis li obojenu nit koja podrhtava iznad njegovog srca? Ta boja i to podrhtavanje su znaci plucnog oboljenja.

Ili povodm jednog trgovca:

- Gledaj one rese sto lelulaju i one tacke sto trepere.Nas poslovni covek bas razmislja kako moze da prevari ove glupave kaludjere.Zbog novca, ljudi se nece klonuti nikakve niskosti !

Ili pak :

Osmotri ovog starog kaludjera, Lobsang. Evo jednog sveca u pravom znacenju reci, ali on shvata doslovno svaku rec iz nasih svetih pisama.Da li si zapazio koliko je zuta boja u njegovoj auri izbledela ? Zbog toga sto se nije dovoljno razvio da bi umeo sam da razmislja.

I tako dan za danom.Ali moc koju mi je dalo Trece oko bila je narocito od koristi u nasim odnosima sa bolesnicima, bilo da se radilo o bolestima tela ili duha.
Nesto kasnije...

Jednoga dana prizva me Otac Staresina.

- Sine moj - rece mi on - ti sada imas moc koja mnogim drugima nije data.Sluzi se njome samo na dobro, a nikada u egoisticke svrhe.Kad se budes nasao u stranim zemljama, ljudi ce traziti od tebe da se ponasas kao iluzionista na vasaru.Govorice ti : pokazi nam ovo, pokazi nam ono.Ali ja ti kazem , sine, da ih ne treba slusati.Tebi je taj dar dat da pomazes bliznjemu, a ne da se obogatis.Mnoge ce ti stvari otkriti dalekovidost, ali ma sta saznao ne saopstavaj to nikome ako tvoje reci mogu da izazovu patnju tvog bliznjeg ili izmene njegov zivotni put.Jer covek, sine moj, mora sam da izabere svoj put.Reci mu sto god hoces, on ce ipak ici svojim putem.Pomozi onima koji su bolesni i onima koji su nesrecni, ali ne govori nista sto moze da izmeni covekov zivotni put.
zamisljen

Poslednji izmenio Nena412 dana Čet Okt 23, 2008 1:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : eto konacna verzija :))

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jesenjin taj Čet Okt 23, 2008 1:28 am

yes
Uspelo je ?

Bravo

jesenjin
urednik
urednik

Muški
Broj poruka : 120

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nena412 taj Čet Okt 23, 2008 1:32 am

jok No vidis da nema "sh","ch" ...

prekucavala skoro dva sata i konachno postavih cheers

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dylann taj Ned Dec 07, 2008 9:14 pm

jednom sam se zabavljao sa curom koja je ima trece oko  ;) i dve .... sex coveka i mutanta in my dreams` hehehe

Dylann
vredan član
vredan član

Muški
Broj poruka : 153
Godina : 40
Poso/dokolice : second life
Raspoloženje : imam!
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nena412 taj Ned Dec 07, 2008 9:18 pm

Koja si ti dalabu valjam se

ljubim

Nena412
Administratorka
Administratorka

Ženski

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gele70 taj Pon Dec 08, 2008 12:03 am

ti to tek sad skontala bravo neno cheers

gele70
urednik
urednik

Muški
Broj poruka : 1106
Godina : 46
Poso/dokolice : privatnik
Raspoloženje : opusteno
Datum upisa : 16.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jesenjin taj Uto Dec 30, 2008 1:53 pm

Dylann ::jednom sam se zabavljao sa curom koja je ima trece oko  ;) i dve .... sex coveka i mutanta in my dreams` hehehe

Potpuno promašen post . Trebalo je da fetišima i ličnim perverzijama koketiraš na nekoj drugoj temi . Ovako si se samo pogubio . Velika je greška ismevati ono što te ne dotiče ili ono što ne razumeš . Tim postupkom , u stvari , ismevaš samog sebe .

U jednoj varošici došlo je do saobraćajnog udesa. Žrtva je bila okružena velikom grupom ljudi, tako da novinar nije uspevao da priđe i vidi je. Tada mu je sinula ideja.
»Ja sam otac nastradalog!« viknuo je. »Molim vas, pustite me da prođem! Ja sam otac!«
Gomila se razmakla, i on je ugledao nastradalog.

To je bio magarac.

jesenjin
urednik
urednik

Muški
Broj poruka : 120

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:23 am

Sponsored content